Fronius Primo 3.6kW Solárny invertor – jednofázový s komunikáciou

1348,78 

Fronius Primo 3.6kW Solárny invertor – jednofázový

Jednofázový beztransformátorový striedač Fronius Primo 
je dokonalým striedačom pre domáce inštalácie.
Katalógové číslo: 1065 Kategórie: ,

Popis

Fronius Primo 3.6kW Solárny invertor – jednofázový s komunikáciou

Technický list

Od polovice tohto roka umožní aktualizácia softvéru pre striedače Symo Hybrid „funkciu núdzového napájania“, ktorú možno použiť v prípade výpadku prúdu. Táto funkcia umožňuje užívateľovi mať špičkové napájanie bez ohľadu na výpadok prúdu. Jednoduchá konfigurácia systému je dosiahnutá pomocou vstavaného webového servera s grafickým rozhraním, WLAN a ethernet. Optimálna účinnosť je dosiahnutá pre celý systém vďaka DC väzbe batérie.

SnapINverter

Užívateľsky prívetivý dizajn SnapINverter ponúka jednoduchý proces inštalácie a servisu pre užívateľa. Pripojovací priestor a priestor pre výkonovú súpravu sa inštalujú oddelene, pričom najskôr sa namontuje prípojný priestor a káble na stenu, potom nasleduje priestor pre výkonovú súpravu. Preto pri servise jednotky nie je potrebné odpájať celý menič; je potrebné odstrániť iba priehradku výkonového dielu a ponechať káble, nastavenia a konfigurácie na mieste.

Integrované rozhranie WLAN

Spoločnosť Fronius zahrnula do tohto striedača s rozhraním WLAN jednoduché monitorovanie údajov. Striedač sa pripája bezdrôtovo a umožňuje užívateľovi sledovať výkon solárneho FV systému cez Fronius SolarWeb pomocou zariadenia pripraveného na internet.

Dizajn SuperFlex

Inovatívny dizajn SuperFlex umožňuje meniču zvládnuť akékoľvek ťažkosti, s ktorými sa môže stretnúť sám, ako sú rôzne orientácie strechy, tienenie alebo ak sa moduly pridajú do systému neskôr. Dosahuje sa to technológiou SuperFlex, ktorá spája systémové požiadavky do jedného formátu meniča. Maximálna flexibilita je zaručená vysokým systémovým napätím a širokým rozsahom vstupného napätia. Všetky DC vstupy a MPPT sú preto schopné pokryť celý nominálny výkon meniča, vďaka čomu je tento menič vhodný pre akúkoľvek aplikáciu.

Dynamic Peak Manager

Dynamic Peak Manager je nový algoritmus MPPT, ktorý sa mení pri hľadaní maximálneho pracovného bodu. Úplná charakteristická krivka rutinne kontroluje, aby sa našiel bod globálneho maximálneho výkonu (GMPP), a to aj pri čiastočnom zatienení.

Inteligentná sieť pripravená

Spoločnosť Fronius pripravila svoju technológiu na budúcnosť tým, že vybavila svoje striedače pre inteligentnú sieť budúcnosti. Do týchto meničov boli zabudované pokročilé funkcie siete, medzi ktoré patria riadiace funkcie pre optimálne napájanie jalového/efektívneho výkonu. Táto funkcia umožňuje stabilnú prevádzku siete aj za okolností, keď je hustota solárnej fotovoltaiky veľmi vysoká a výsledným faktorom môžu byť straty výnosov. To pomáha zabezpečiť návrat vášho FV systému.

Technológia Multi-Flow umožňuje, aby toky energie jednosmerného a striedavého prúdu prebiehali vedľa seba. To znamená, že energia zo solárnych panelov a batérie je súčasne využiteľná v domácom prostredí, ale tiež to znamená, že energia zo solárnych panelov môže byť dodávaná do batérie a domácej siete. Batéria sa teda nabíja jednosmerným a tiež striedavým prúdom, ak je k dispozícii (napríklad z existujúceho solárneho FV systému alebo veternej turbíny). To znamená, že menič je vhodný aj na dodatočnú montáž na systémy s AC. Invertor narába s týmito tokmi energie obozretne, aby sa zabezpečila optimálna sebestačnosť.

Výrobca: Fronius

Fázy: 1 fáza

Výkon kW: 3.6

Typ meniča: On-Grid

Postavený v DC: Áno

č. MPPT: 2

Zabudovaná komunikácia: Integrovaná

Off-Grid kompatibilný: Áno

Rozmery (mm) (V x Š x H): 645 x 431 x 204

 

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť 21,5 kg
Fázy

Typ

Výkon

Výrobca